Motywacja, a nauka języków obcych

Motywacja, a nauka języków obcych

Motywacja, a nauka języków obcych

 

Ostatnio mówiliśmy, że nauka języków obcych przypomina trochę trening sportowy. Ważna tu jest regularność, tak jak w każdym sporcie. Istotne są codzienne ćwiczenia – czytanie, dyskusja, słuchanie (w zależności od wybranej metody nauki).

A jeśli sport, to ważna też jest  i motywacja. 

Dobry trener kładzie duży nacisk nie tylko na techniczne przygotowanie zawodnika, ale przede wszystkim na zmotywowanie go do regularnych ćwiczeń i zwycięstwa. To jest z pewnością zasadnicza część sukcesu sportowego.

A jak jest z motywacją w nauce języków?  W nauce języków też niezwykle ważna jest motywacja, ale zdobywa się ona trochę innymi sposobami.

 

Ciekawość i zainteresowanie – najlepszy motor napędowy motywacji w nauce języków

 

Decydującym czynnikiem, który spowoduje, że będzie Ci się chciało codziennie ćwiczyć język, jest między innymi zwykła ludzka ciekawość.

Ciekawość tego, jak się kończy historia w przypadku książki, albo zainteresowanie tematem, o którym mowa w danym tekście czy w danej rozmowie?

Nauka języka ma taką specyfikę, że nie ma swojego przedmiotu nauczania. Języka możesz się uczyć ze wszystkiego i wszystko może być dla ciebie materiałem do nauki – wszystko, co da się przeczytać albo odsłuchać. I nawet podręcznik do fizyki czy chemii.

Ale jest jedno ALE… 🙂

Jakikolwiek materiał, z którego uczysz się języka, powinien być  CIEKAWY i ANGAŻUJĄCY właśnie DLA CIEBIE.

Musisz być prywatnie zainteresowany i zaangażowany do tego, żeby słuchać czy czytać. Musisz mieć w tym swój prywatny interes.

Podsumowując  wrodzona ludzka ciekawość, zainteresowanie i zaangażowanie – to są główne składniki motywacji w nauce języków.

 

Codziennie czytam, ponieważ jestem ciekaw, jak się skończy historia

 

Jeśli uczysz się języka za pomocą czytania książek, to sprawa z motywacją jest bardzo prosta. Twoja motywacja jest na wysokim poziomie, bo jest podkręcana zwyczajną ciekawością. Nie musisz się zmuszać. Codziennie wracasz do czytania, ponieważ jesteś ciekaw, co wydarzy się dalej.

Jak się potoczą losy bohaterów i jaki ostatecznie będzie koniec historii ?

Naturalna ludzka ciekawość i zaangażowanie w losy bohaterów – właśnie to będzie Cię motywować do tego, żeby czytać, a zatem uczyć się codziennie.

 

To co? Chciałbyś spróbować  jak to działa? Zapraszamy do naszej księgarni , gdzie znajdziesz całą różnorodność historii, przygotowanych tak, żebyś był  zmotywowany czytać dalej.

Zapraszamy także na naszą Facebookową grupę , gdzie znajdziesz dużo okazji do czytania po angielsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

?

NIE MOŻESZ SIĘ ZDECYDOWAĆ?

Wśród tylu dobrych rzeczy ma się ochotę na wszystko!
Jeśli wahasz się, co będzie dla Ciebie najlepszym wyborem – napisz do mnie! Jestem do dyspozycji.

TAK! POPROSZĘ O POMOC W WYBORZE!