Czytanie po angielsku dla początkujących i zaawansowanych

czytanie dla początkujących i dla zaawansowanych

Czytanie po angielsku jako metoda dla początkujących i zaawansowanych

 

Ten artykuł ma na celu zaprezentować jak czytanie książek po angielsku może być wykorzystywane i przydatne dla osób:

  • zarówno początkujących i średniozaawansowanych,
  • jak i zaawansowanych

 

Początkujący i Średniozaawansowani

  Zaawansowani

Zaczynasz naukę języka od podstaw, i do tej pory nie czułeś się w nim pewnie.

Znasz tylko podstawowe słownictwo, i z trudem poruszasz się od prostych słówek do pełnych zdań.

Zapewne obawiasz się zostać wrzucony na głęboką wodę. Znasz podstawowe zasady czytania i prawdopodobnie korzystasz z prostych materiałów do nauki.

Twój zasób słownictwa i gramatyki powala na swobodną komunikację.

Masz poczucie płynności i sporej pewności językowej, czujesz niedosyt, stagnację i chęć przejścia na kolejny poziom zaawansowania.

 

Metoda Ilyi Franka jako technika czytania dla początkujących i dla zaawansowanych

 

Książki według metody Ilyi Franka przygotowaliśmy  w taki sposób, że mogą z nich korzystać jak początkujący, tak i zaawansowani.

Mamy, jak by dwie książki w jednej –  w wersji oryginalnej i w wersji z polskim tłumaczeniem. 

Cała treść książki jest podzielona na kawałki. Najpierw pokazujemy kawałek z tłumaczeniem, a następnie ten sam kawałek – bez tłumaczenia.

W ten sposób jest przepleciona cała treść: kawałek z tłumaczeniem potem jego wersja bez tłumaczenia, znowu kawałek z tłumaczeniem, i jego wersja bez tłumaczenia… i t.d.

czytanie dla początkujących i dla zaawansowanych
Fragment z książki według metody I.Franka “Angielski na wesoło”

Sposób czytania dla początkujących

 

Metoda Ilyi Franka to sposób na naukę języka dla początkujących, ponieważ jedyne, co będziesz potrzebować, żeby rozpocząć, to znajomości podstawowych zasad czytania. Bądź spokojny – nawyk czytania bardzo łatwo wykształca się już na samym początku.

Jeśli jesteś osobą początkującą , to czytasz według WARIANT I, czyli najpierw część z tłumaczeniem, następnie  tę samą treść bez tłumaczenia, czyli „płyniesz bez asekuracji”. Właśnie wtedy mózg łączy angielskie i polskie znaczenia w jedną całość, a ty przyswajasz język.

 

czytanie dla początkujących i dla zaawansowanych

 

Uwaga! Tekst książek posiada 100 % tłumaczenia – często w dwóch wersjach – literackie i dosłowne. Są także podane krótkie komentarze gramatyczne, semantyczne bądź fonetyczne.

Reasumując, podpowiedzi jest tak sporo, że z pewnością nie będziesz potrzebować słownika. Prędzej złapiesz się na myśli, że jest ich aż za dużo, niż że czegoś nie zrozumiesz.

Dlatego są to łatwe książki po angielsku i sposób na naukę angielskiego dla początkujących.

 

 

Sposób czytania dla zaawansowanych

 

Jeśli jesteś osobą zaawansowaną, to możesz korzystać z serii, czytając w odwrotnej kolejności, a mianowicie czytasz według WARIANT IInajpierw oryginalną treść (bez tłumaczenia) i zaglądasz do części wyżej (z tłumaczeniem) tylko wtedy, gdy natrafisz na nieznane słówko czy wyraz. Kawałki bez tłumaczenia są napisane pogrubioną czcionką , dlatego z łatwością je zauważysz.

 

czytanie dla początkujących i dla zaawansowanych

 

Książki nie są skrócone i nie są uproszczone – są w wersji oryginalnej. Czytasz pełne dzieła autorów, dlatego uczysz się prawdziwego, żywego języka.

Czytanie według Metody I.Franka to z pewnością więcej, niż nauka angielskiego, ponieważ, czytając kanon literatury, poznajesz dotychczas nieznaną ci kulturę i zdobywasz wyższy poziom zaawansowania.

Warto dodać, że warianty czytania możesz oczywiście zmieniać w zależności od poziomu, na którym obecnie się znajdujesz i trudności czytanej książki. Przykładowo jeśli pod koniec książki poczujesz, że tłumaczenia stają się trochę zbędne – wtedy śmiało możesz spróbować drugi wariant czytania 🙂  I odwrotnie, czytając według 2 wariantu, szybko możesz zmienić kolejność i poczuć się pewniej.

Metoda czytania Ilyi Franka – dla Słabych i dla Silnych jednocześnie

 

Podsumowując, z metody czytania Ilyi Franka mogą korzystać zarówno osoby początkujące i średniozaawansowane (czytając najpierw część z tłumaczeniem, a potem bez tłumaczenia), jak i osoby zaawansowane (czytając w odwrotnej kolejności albo tylko oryginalną część).

Zapraszamy do naszej księgarni , gdzie znajdziesz całą różnorodność historii, przygotowanych tak, żeby służyły do nauki języka przy okazji czytania.

Zapraszamy także na naszą Facebookową grupę miłośników czytania po angielsku. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/ifrankpl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

?

NIE MOŻESZ SIĘ ZDECYDOWAĆ?

Wśród tylu dobrych rzeczy ma się ochotę na wszystko!
Jeśli wahasz się, co będzie dla Ciebie najlepszym wyborem – napisz do mnie! Jestem do dyspozycji.

TAK! POPROSZĘ O POMOC W WYBORZE!