Dlaczego musisz czytać po angielsku, żeby nauczyć się języka?
Czytać i na dodatek po angielsku? No niee, jestem zbyt początkujący. Znasz takie obawy?
Każdy z nas ma lub kiedyś miał obawy przed czytaniem w obcym języku. Nie jesteś sam. Wiemy, rozumiemy. Jednak czytać po angielsku trzeba!
Wyjaśnimy w tym artykule,
- dlaczego wręcz musisz czytać w obcym języku, żeby się jego nauczyć i
- pokażemy sposób na czytanie po angielsku dla początkujących, żebyś raz na zawsze pozbył się obaw przed czytaniem i mógł skupić się na treści.
Proste rozwiązanie i proste odpowiedzi są najlepsze, dlatego odpowiadając na 1 pytanie, warto przytoczyć niektóre wskaźniki, a więc:
Żeby mówić po angielsku, wystarczy znać ok. 3000 słów – język aktywny.
Żeby mówić w danym języku (angielskim) na poziomie codziennej komunikacji w zupełności wystarczy znajomość około 3000 słów. To jest tak zwany język aktywny. A więc, żebyś mógł przekazać innym, co masz do powiedzenia w danym języku, wystarczy, że będziesz znał ok. 3000 angielskich słówek. Dziennie po 50 słówek i w 2 miesiące temat załatwiony 🙂 Czyżby?
Żeby rozumieć po angielsku, potrzebny jest zapas ok. 10 000 słów – język pasywny.
Żeby ze zrozumieniem oglądać film po angielsku, słuchać radia po angielsku, rozumieć, co do Ciebie mówi rozmówca, potrzebna Ci znajomość dużo większej ilości słów, około 10 000. To jest tak zwany język pasywny. Innymi słowami, żeby nie tylko samemu coś umieć przekazać, ale też, żeby zrozumieć to, co chcą nam przekazać inni, potrzebujesz mieć zapas ok. 10 000 słówek.
Rozumienie (język pasywny) jest ważniejsze niż mówienie (język aktywny).
Warto zaznaczyć, że dla pasywnej znajomości języka jego aktywne opanowanie nie jest potrzebne. Nie musisz umieć mówić, żeby rozumieć (czytać czy oglądać film). Jednak dla aktywnej znajomości języka jego pasywna umiejętność jest niezbędna. No przecież musisz rozumieć rozmówcę, żeby coś móc odpowiedzieć. Zatem ten minimalny zapas 3000 aktywnych słów – to jest zdecydowanie za mało– no chyba że będziesz chciał jedynie gadać sam do siebie 🙂 Ale chyba nie o to Ci chodzi w nauce języka. Prawda?
Podręczniki do nauki angielskiego zawierają jedynie ok. 3000 słów.
Podręczniki do nauki angielskiego zawierają zwykle właśnie ok. 3000 słów. Dlatego kto ma za sobą jedynie naukę podręcznikowego słownictwa, na pewno spotka się z sytuacją, że chociaż prawie wszystko może powiedzieć po angielsku, to jednak nie rozumie wszystkiego.
Czytać po angielsku, żeby uzupełnić brakujący zapas słownictwa.
Dlatego po to, żeby uzupełnić tę lukę – 3 000 a 10 000 słów – innymi słowami, żeby rozwijać nawyk rozumienia, musisz czytać po angielsku. Książki po angielsku (literatura piękna) posiadają ogromny zapas nowego i powtarzającego się słownictwa dlatego jest to najbogatsze (i najprostsze do znalezienia) ich źródło.
Książki po angielsku dla początkujących. Zacznij nawet od zera.
Jeśli jesteś początkujący w angielskim, to możesz rozpocząć czytanie od dwujęzycznych łatwych książek według Metody I.Franka. Dlaczego? Dlatego, że tylko w takich dwujęzycznych książkach jest 100% polskiego tłumaczenia. Dlatego jest to fajny i najprostszy sposób właśnie żeby zacząć – nie będziesz musiał sięgać do słownika, a za to będziesz mógł się skupić na treści.
Żeby czytać po angielsku, nie musisz mieć specjalnego przygotowania i możesz zacząć już teraz.
Zapraszamy do startu od bajek – nie są to jedynie książki po angielsku dla dzieci – będą ciekawe także dla dorosłych. A zwłaszcza, a może przede wszystkim: Szczęśliwy Książę i inne bajki. Angielski z Oscarem Wilde’em . Zapraszamy!
Jeśli chcesz więcej pomysłów na czytanie, to zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku, gdzie można czytać po angielsku.
Zacznij od bajek!
Angielski\nBajki, Legendy, Przygody\nE-bookiAngielski
Czarnoksiężnik z Krainy Oz. Angielski z Lymanem Frankiem Baumem
Angielski\nAUDIO\nBajki, Legendy, Przygody\nE-booki\nKsiążki tradycyjneAngielski
Angielski\nBajki, Legendy, Przygody\nE-booki\nKsiążki tradycyjneAngielski
Angielski\nBajki, Legendy, Przygody\nE-booki\nKsiążki tradycyjneAngielski